Jak wybrać kalosze damskie?

Gumowe buty są idealne do pracy na wilgotnym terenie i przy mokrej pogodzie. Ale to nie jest ich jedyne zastosowanie! Kalosze stały się popularnym trendem w modzie, z wieloma różnymi stylami do wyboru – szczególnie teraz nie brakuje możliwości wyboru również w kwestii kolorów. Jak więc upewnić się, że otrzymają Państwo dokładnie to, czego potrzebują Państwa stopy?

1) Proszę wziąć pod uwagę praktyczność – ile czasu będę spędzać w tych gumowych butach (np. czy wychodzę częściej niż raz w tygodniu)? W jakim środowisku będą one regularnie używane? Czy podczas noszenia na dworze często zdarzają się jakieś specyficzne czynności wymagające szczególnej ochrony, jak np. praca w ogrodzie lub obcowanie z dużymi zwierzętami, np. końmi?

2) Rozmiar

Kalosze długie czy krótkie – który model wybrać?

Czy zastanawiasz się nad różnymi długościami kaloszy damskich? Istnieją długie modele, sięgające tuż przed kolano i krótkie, które sięgają za kostkę. Dłuższe kalosze damskie oferują większą ochronę przed wodą deszczową niż krótsze wersje, ponieważ zakrywają trochę więcej miejsca na nogach, ale również mniej ważą, więc łatwiej je nosić w cieplejsze dni!

Najważniejszą rzeczą przy zakupie kaloszy jest to, jaka długość najbardziej Tobie odpowiada: czy kalosze będą zatrzymywać się tuż przy kolanach, czy też będą sięgać aż do poziomu kostek. Jeśli dłuższe fasony lepiej pasują do tego, do jakich czynności chcemy nosić nasze nowe gumowce, to te typy na pewno się sprawdzą, ponieważ ich wysokość oferuje większe pokrycie.

Wszyscy wiemy, jak ważne jest, aby stopy były suche, ale co w przypadku, gdy noszą Państwo spodnie? Dłuższe kalosze również je ochronią. Mogą Państwo wybierać spośród długich modeli, które kończą się tuż przed kolanem lub krótkich, które sięgają do kostki, co daje więcej możliwości w zależności od tego, jak bardzo potrzebujecie Państwo ochrony przed deszczem i czy jest cieplejszy dzień.

0 comments
3 likes
Prev post: Zdrowa opalenizna – jaki samoopalacz wybrać?Next post: Kosmetyki na porost włosów po chemioterapii – co wybrać i jak ich używać?

Related posts

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *