3 wskazówki jak wybrać najlepszy retro kostium kąpielow

Stroje kąpielowe w stylu retro to jeden z najmodniejszych trendów nadchodzącego sezonu. Retro kostium kąpielowy kreuje sylwetkę schlebiającą każdej figurze, dlatego każda kobieta powinna się do niego przekonać. Jak jednak wybrać strój kąpielowy w stylu vintage aby wyglądał on subtelnie i ale jednocześnie nowocześnie?

Dopasowanie wzorów i materiałów

Współczesna moda kąpielowa uwielbia mieszać i łączyć wzory i materiały. Bez problemu założymy na plaże pozornie niepasujące do siebie bikini, w którym góra ma wzór w paski, a dół w kwiatki. Jednak w kostiumach stylizowanych na retro obie części są ze sobą spójne i łączy je wzór, krój oraz materiał. Jeżeli nawet góra i dół różnią się od siebie, najczęściej jednak i tak łączy je jakiś wspólny detal.
Całkowicie odrębny styl dołu i góry bikini to nowoczesny trend, zatem wybierając kostium kąpielowy w stylu retro warto o tym pamiętać i starać się unikać mieszanych wzorów. Ta subtelna zmiana pozwoli uzyskać oczekiwany look w stylu vintage.

Zwróć uwagę na sylwetkę

Gdy myślisz o kostiumie kąpielowym w stylu retro, zapewne pierwsze co przychodzi ci do głowy to dół z wysokim stanem. Jednak moda lat 50-tych to znacznie więcej, równie ważne były cięcia zakrywające i odkrywające sylwetkę. Wg dzisiejszych standardów retro kostiumy kąpielowe są bardzo skromne, ale jak na swoje czasy były bardzo kuszące i ryzykowne. Dlatego dół od bikini, który ma wysoki stan, ale jednocześnie mocno odsłania pośladki, nie do końca wpisuje się w estetykę vintage. Zatem szukając bikini w stylu retro zwróć uwagę na to, aby dół przypominał chłopięce szorty i rozciągał się częściowo na udo.
Strój kąpielowy w stylu vintage podkreślał sylwetkę i kształt ciała, jednocześnie nie pokazując zbyt wiele nagiej skóry.

Zabawa wzorami

Większość z nas wyobraża sobie kostium kąpielowy w stylu retro we wzorze w kropki. Oczywiście, takie też istniały, jednak absolutnie nie był to jedyny popularny wzór w tym okresie! Podobnie jak dzisiaj, wzory zdobiące stroje kąpielowe były zabawne i modne, nie ograniczały się do kropek czy marynarskich pasków. Przykładowo, wzory kwiatowe są zawsze modne i współcześnie łatwo je znaleźć w każdym wydaniu, także jako nadruk na kostiumie kąpielowym stylizowanym na retro. Ciekawe wzory ostatnio spotkałam w sklepie https://dlaamazonek.pl/49-stroje-kapielowe-dla-amazonek, co prawna nie są to zwykłe stroje bo dedykowane amazonkom to mimo wszystko wzory tych kostiumów bardzo mi się spodobały.

Niezależnie od tego jaki wzór i krój kostiumu stylizowanego na vintage wybierzesz, będziesz w nim wyglądać stylowo i elegancko, a przecież właśnie o to ci chodzi!

0 comments
0 likes
Prev post: Nietrzymanie moczu dotyka 1 na 5 kobiet. Jak je leczyć?Next post: Jakie projekty domów najbardziej podobają się kobietom?

Related posts

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *